نوسازی آسانسور

اقدامات ضروری برای نوسازی آسانسور

بعد از ورود به خانه، اکثر ساکنین یک آپارتمان، از آسانسور برای رفت و آمد استفاده می کنند و به همین دلیل است که نوسازی آسانسور اهمیت زیادی دارد و باعث تغییر روحیه ساکنین آپارتمانها و مجتمع های اداری می شود. بازسازی آسانسور و تزئین آسانسور ، از جمله کارهایی است که باعث زیباتر شدن فضای آسانسور و عملکرد بهتر آن می‌شود.

شاید فکر کنید که بازسازی آسانسور و تزئین کابین کردن، کار بسیار سختی است؛ اما با خواندن این نوشته متوجه می‌شوید که می‌توانید با هزینه کمتر، فضای داخل آسانسور خود را شیک‌تر و خاص‌تر کنید.

معمارها و متخصصان دکوراسیون داخلی، به زیبایی فضای داخل آسانسور اهمیت بسیاری می‌دهند و تلاش می‌کنند تا بهترین روش‌های نوسازی آسانسور را پیاده‌سازی کنند تا فضایی دل‌انگیز در آپارتمان ایجاد شود که حس خوبی را به افراد منتقل کند.

 

چه آسانسورهایی به نوسازی نیاز دارند؟

آسانسورهای قدیمی و فرسوده باید بعد از مدتی بازسازی شوند تا ایرادات و نواقص آن‌ها برطرف شود و فضای داخل آن‌ها خاص‌تر و مدرن‌تر شود.

اگر طول عمر بنا یا آپارتمان شما بیش از 20 سال باشد، بهتر است بدانید که آسانسور شما نیاز به بازسازی آسانسور و تزئین کابین دارد. زشت شدن و کثیفی فضای آسانسور باعث می‌شود که جسم و روح ساکنان آپارتمان خسته شود و آن‌ها از وضعیت داخلی آپارتمان ناراضی باشند . در این زمان است که شما باید به فکر بازسازی آسانسور و تزئین کابین آن باشید.

بسیاری از افراد فکر می‌کنند که برای بازسازی آسانسور و تزئین کابین باید هزینه زیادی بپردازند؛ اما اگر این کار را به آقای آسانسور بسپارید، فضای آسانسور شما خیلی سریع‌تر و با هزینه کمتر بازسازی خواهد شد. سنگ کف آسانسور، رنگ‌آمیزی فضای داخل آسانسور و استفاده از مصالح و المان‌های خاص، از جمله کارهایی است که برای تغییر فضای داخلی آسانسور و دکوراسیون آن انجام می‌شود.

اقدامات ضروری برای نوسازی آسانسور چیست؟

برای تزئین آسانسور و بازسازی آن، باید به جنس، رنگ و طرح هریک از اجزای بدنه، کف کابین آسانسور و سقف آن توجه کرد که برای تزئینات داخلی می‌توان چندین روش متفاوت را پیاده‌سازی کرد. این موضوع به سلیقه کارفرمای پروژه، افراد متخصص و مالکان ساختمان بستگی دارد.

برای بازسازی آسانسور و تزئین آن می‌توان از مصالحی مانند MDF، سنگ و استیل‌های جدید استفاده کرد. امروزه استیل‌های طرح دار و رنگی زیادی وجود دارد و شما می‌توانید با سلیقه خودتان، طرح و رنگ آن‌ها را انتخاب کنید. در هنگام بازسازی آسانسور، اگر قسمتی از کابین آسانسور به تعمیر نیاز داشته باشد، آن قسمت تعمیر می‌شود.

برای نوسازی کابین آسانسور، باید به شرایط اولیه آسانسور، نوع کاربری ساختمان و موارد دیگر دقت کرد و با توجه به این موارد، اقدامات لازم برای نوسازی و تزئین آسانسور را انجام داد.

تزیین آسانسور

به‌طورکلی، برای تغییر فضای داخلی آسانسور و نوسازی آسانسور، اقدامات زیر انجام می‌شود:

  • تغییر کف‌پوش آسانسور: یکی از کارهایی که برای زیبا کردن آسانسور انجام می‌شود، تغییر کف‌پوش کابین آسانسور است. برای پوشش کف آسانسور می‌توان از سنگ گرانیتی، سنگ معرق، سنگ مرمریت و…. استفاده کرد. برای نوسازی کف کابین آسانسور، باید به گزینه‌ای فکر کنید که هم زیبا و هم بادوام باشد. اگر می‌خواهید کف کابین شما لوکس باشد، باید از کف‌پوش‌های سنگ طبیعی استفاده کنید که مخصوص مجتمع‌های تجاری درجه‌یک، هتل‌ها، سفارتخانه‌ها و آپارتمان‌های مجلل است. برای آپارتمان‌های معمولی می‌توان از سنگ های معمولی استفاده کرد.

 

  • پوشش سقف آسانسور: پس از کف‌پوش کردن کف آسانسور، باید سقف آسانسور تعمیر و تعویض شود. برای انتخاب پوشش سقف آسانسور می‌توان از ورق‌های استیل، سقف کاذب و المان‌های مناسب سقف استفاده کرد.

 

  • نورپردازی آسانسور: نورپردازی داخل آسانسور، موضوع مهم دیگری است که باید به آن توجه ویژه‌ای داشت. نورپردازی فضای آسانسور نه باید زیاد باشد و نه باید کم باشد. با انتخاب درست سیستم نورپردازی آسانسور، فضای داخلی آسانسور دل‌نشین‌تر و لاکچری می‌شود و تمام افراد از حضور در آسانسور لذت می‌برند. روشنایی کابین آسانسور باید به‌اندازه باشد. نورپردازی داخل آسانسور باید به شیوه‌ای انجام شود که نور به‌صورت شدید یا خیلی ضعیف تابانده نشود و افراد را اذیت نکند.

 

  • انتخاب درب آسانسور: درب آسانسور، از اهمیت زیادی برخوردار است و بیشترین خرابی آسانسور و نیاز به تعمیر آسانسور در این قسمت است؛ زیرا در طول شبانه‌روز، درب‌های آسانسور چندین بار باز و بسته می‌شود. درب کابین آسانسور باید محکم و بادوام باشد تا در طول زمان، فرسوده و خراب نشده و باعث ایجاد خرابی آسانسور نشود. بهترین گزینه برای روکش درب آسانسور، استفاده از ورق‌های استیل است که درب آسانسور را کاملاً نو و تمیز می‌کند. برای درب بیرونی و داخلی آسانسور می‌توان از ورق‌های استیل استفاده کرد. از جمله مزایای درب استیل آسانسور این است که ورق‌های استیل در برابر پوسیدگی مقاومت بسیار خوبی دارند، ضد حریق و ضد حرارت هستند، ضد خش و ضد سرقت هستند و در برابر خوردگی دوام بسیار بالایی دارند.

 

  • تعویض صفحه کلید آسانسور و دکمه‌های آسانسور: تعویض صفحه کلید آسانسور، از جمله نکات مهم دیگری است که باید به آن توجه کرد. اگر صفحه کلید داخل اتاقک آسانسور قدیمی باشد، در هنگام بازسازی آسانسور و تعمیر آسانسور باید برای تغییر صفحه کلید اقدام کرد. همچنین اگر دکمه‌های آسانسور خراب باشند و به‌درستی کار نکنند، باید دکمه‌ها را به‌طور کامل تغییر داد.

 

  • تهویه داخل آسانسور: یکی دیگر از موارد مهم در بازسازی آسانسور، این است که هوای مطبوع و تازه در فضای آسانسور برقرار شود. برای تهویه هوای داخل آسانسور، باید از فن‌های دمنده و مکنده هوا استفاده کرد. این دمنده‌ها و مکنده‌ها، هوا را از قسمت پایین‌دیواره‌ها می‌مکند و هوای تازه را از سقف کابین بیرون می‌دهند؛ در نتیجه هوای داخل آسانسور، همواره گردش خواهد داشت و هرگز هوای مانده و بوی نامطبوع را استشمام نخواهید کرد. این موضوع در زمان  سرویس آسانسور هم بازدید می شود.

 

بعد از انجام اقدامات گفته‌شده، خواهید دید که فضای داخل آسانسور شما به‌صورت کامل تغییر می‌کند و محیطی زیبا و تمیز در آسانسور به وجود خواهد آمد. اگر قصد نوسازی آسانسور و تزئین فضای آسانسور  خود را دارید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که این کار را به افراد متخصص و باتجربه بسپارید تا اجزای آسانسور خانه شما را با توجه به دیگر اجزای ساختمان تغییر دهند و کار نوسازی فضای آسانسور مجتمع شما را به بهترین شکل ممکن انجام دهند.

 


نوشته های مرتبط


دیدگاه خود را قرار دهید

Your email is safe with us.