کابین آسانسور لوکس و لاکچری

کابین آسانسور اتاقک یا محفظه ای است برای حمل بار و یا جابجایی افراد که به صورت عمودی  به حرکت در می آید.

کابین آسانسور در ابعاد و با ظرفیت مختلف ساخته می‌شود که دارای اشکال و انواع مختلفی است که در نمونه های تمام استیل ام دی اف، نیمه استیل و استیل  و در مدل های مختلف سوپر لوکس  ساخته می شود.

کابین آسانسور تابلو فرمان، ریل آسانسور، موتور از اصلی‌ترین قطعات آسانسور حساب میشوند.

در یک تقسیم بندی کلی کابین آسانسور به سه قسمت تقسیم می شود:

 1. چارچوب
 2. شاکله اصلی کابین آسانسور دیواره کابین است که به دوقسمت بالا و پایین تقسیم بندی می شود و باید قدرت تحمل لازم را داشته باشد و به گونه‌ای تنظیم شود که از انحراف به هنگام استفاده از کفشک های غلطکی در امان بماند.

 کابین آسانسور از جمله قطعات مهم در آسانسور است که استفاده کننده و یا بار در روی آن قرار می گیرد همچنین دیواره آسانسور به عنوان محافظ در کابین آسانسور استفاده می شود.

درب هایی که به روی کابین آسانسور ساخته می‌شوند درب کابین گفته می شود که در سه نوع کابین تلسکوپی درب کابین سانترال درب کابین آکاردئونی ساخته می شود.

انواع درب آسانسور

درب کابینه تلسکوپی از یک سمت باز می‌شود و در کابین سانترال از وسط به دو سمت اطراف باز می گردد.

 درب آکاردئونی نیز به صورت اتوبوسی باز می شود.

 درب های سانترال و تلسکوپی به دو صورت راست بازشو و چپ بازشو در بازار به فروش می روند و به صورت دولته و سه لته طراحی گردیده اند.

 به دلیل آنکه درب کابین احتمال برخورد با دیواره چاه را دارد، باید در انتخاب آن نهایت دقت را به کار برد.

درب کابین علاوه بر حفظ مسافرین شامل قطعاتی مانند درایو، قرقره، تسمه و موتور است.

بدنه کابین آسانسور باید از جنس ورق های فولادی حداقل یک و نیم میلیمتر و حداقل دو میلیمتر در سقف استفاده شود دقت کنید که ارتفاع در نظر گرفته شده برای کابین آسانسور حداقل دو متر می باشد.

اندازه و ظرفیت کابین آسانسور لوکس به آیتم هایی نظیر تعداد توقف، تعداد واحدهای موجود در  ساختمان، ابعاد در نظر گرفته شده و تعداد افرادی که میخواهند از آسانسور استفاده کنند بستگی دارد.

نکته‌ای که قابل توجه است این است که باید ابعاد داخل چاه آسانسور مورد بررسی قرار بگیرد و به کابین ساز اطلاع داده شود باید به این موضوع توجه شود  که حد فاصله بین بدنه و کابین و سطح داخلی دیواره چاه آسانسور حداکثر ۵ سانتی متر و حداقل ۲ سانتی متر در نظر گرفته شود.

 لازم به ذکر است که برای ساخت کف کابین آسانسور حداقل از ورق فولادی ۲ میلیمتری استفاده می‌گردد.

 می توان برای کاهش سر و صدا از مقداری چوب در آن استفاده کرد.

 معمولاً در کف کابین آسانسور از سرامیک کف پوش ضد خش و یا سنگ گرانیت استفاده می‌شود.

 کابین های لوکس و مدرن به صورت استیل طلایی، استیل دودی و استیل شامپاینی و با نورپردازی زیبا ساخته می شوند که چشمان هر بازدید کننده ای را به سمت خود مجذوب نمایند.

 مجموعه آقای آسانسور برای افزایش سطح کیفیت و بهره وری از یک واحد مشخص برای طراحی و ساخت کابین آسانسور استفاده می نماید که با توجه به ظرفیت و ابعاد درخواستی توسط نصابان و سازندگان ساختمان نسبت به نصب و ساخت آنها اقدام می نمایند.

 امروزه با توجه به افزایش کیفیت و سطح ساختمان‌های ساخته شده استفاده از کابین های لوکس در بین عموم افزایش یافته است و در بسیاری از ساختمانهای لاکچری استفاده می شود از آنجایی که در کابین آسانسور مسافران و استفاده‌کنندگان باید امنیت کافی را داشته باشند علاوه برحفظ امنیت وجان مسافران، نوع دیزاین و تزئینات از اهمیت خاصی برخوردار است.

 از آنجایی که مسافران مدت زمان کمی را در کابین به سر می برند باید از تماشای آن نهایت لذت را ببرند تا افراد بتوانند با آسودگی خاطر و زیبایی بصری طبقات ساختمان را به سرعت طی کنند.

در نتیجه برای بهتر دیده شدن و دلچسب شدن فضای کابین از پوششی استفاده می کنند که از نظر ظاهری توجه افراد را به خود جلب کند.

خلاقیت در نور پردازی آسانسور

 خلاقیت در نورپردازی داخل آسانسور بسیار حائز اهمیت است امروزه در ساختمانهای مسکونی، تجاری و اداری از کابین های شکیل و زیبا استفاده می شود تا مورد توجه عموم قرار بگیرد.

مجموعه ی آقای آسانسور از متخصصین و سرویس کاران مجربی تشکیل شده است که در زمینه های مختلف اعم از سرویس و نگهداری آسانسور، تولید و ساخت آسانسور و نصب و راه اندازی آسانسور و تزئینات و بازسازی و تجهیزات آسانسور تخصص دارند و به هنگام هر گونه مشکلی شما میتوانید با آن ها تماس حاصل فرمائید و یا از آن ها درخواست کنید جهت حل مشکلات و خرابی آسانسور سریعا خود را به محل حادثه برسانند.

 این کابین را از اجناسی چون استیل طلایی و دودی میسازند که با آیینه و شیشه، فضای داخل کابین را طراحی و مزین می کنند.

باید توجه داشت که در ساخت این نوع کابین باید با توجه به وزن کلی کابین  فضای داخلی آن را طراحی کرد.

 در کابین هایی که تمام استیل هستند پوشش داخلی تمام استیل است حتی نوارها و زوار ها از جنس ورق های استیل می باشد در این نوع از اتاقک آسانسور از سنگ معمولاً برای کفپوش استفاده می کنند.

هماهنگی بین ام دی اف و استیل زیبای بصری را برای بینندگان داخل آسانسور فراهم می‌کند.

 کابین آسانسور در مدل های  ام دی اف، فرمیکا، و پاناروما وجود دارد که mdf  تمام از جنس دیواره ها استفاده می شود و اینکه اغلب در ساختمانهایی که با تعداد واحد کم هستند ساخته می شود اما در پوشش داخلی کابین فرمیکا به جای ام دی اف از فرم ها استفاده می کنند که شباهت زیادی به ام دی اف دارد و قیمت پایین تری را نسبت به سایر پوشش ها برای  خریدار ارائه می‌دهد.

 در مورد کابین های پانوراما می توان گفت که به صورت مدولار و یا به شکل هلالی ساخته می‌شوند و زیبایی منحصر به فردی را ایجاد می کنند و با داشتن شیشه های لمینیت زیبایی خود را بیشتر از پیش به نمایش می گذارند.

نکاتی که در کابین آسانسور باید رعایت شود ضخامت کل سقف و به اندازه ۵۱ سانتیمتر و دیواره کابین دو سانتیمتر است.

 از آنجایی که کف کابین باید غیر آتش زا باشد و در برابر فشار وارده توسط بار و مسافر سختی لازم را داشته باشد در حالت استندبای بانورکم روشن باشد دکمه های اضطراری در پایین ترین قسمت دکمه ها قرار بگیرد و حدوداً در ارتفاع ۸۹۰ میلی متری ساخته شوند.

 بالاترین دکمه کابین باید در ارتفاعی کمتر از ۱۳۷۰ میلی متر از کف کابین داشته باشند و به طور متوسط سطح لازم برای ایستادن یک نفر را فراهم نمایند دریچه اضطراری و تهویه هوا به جز درب ورودی کابین باید پوشیده شده باشند باید کابین در تراز هر طبقه توقف پیدا کند و در زمان خروج و ورود مسافر بار در تراز کف طبقه قرار بگیرد وزن کلی کابین نیز از اصول مهمی است که با توجه به قدرت موتور آسانسور تعیین می گردد.

نوسازی کابین آسانسور

کابین آسانسور همانند سایر قطعات نیاز به تعمیر و نگهداری و در گاهی مواقع احتیاج به بازسازی دارد .

 

ويژگي های آسانسور شیک و لوکس آسانسور چيست ؟

 

اگرچه یک آسانسور از قطعات مختلفی نظیر تجهیزات مکانیکی و الکترونیکی و … ساخته میشود اما از دید افراد پنهان است، آنچه که در معرض دید کاربران و ساکنین مجموعه است کابین و درب آسانسور می باشد که باید توجه افراد را به سمت خود جلب کند، از این رو باید توجه داشت که در عین کیفیت و ایمنی هر چه بیشتر، کابین به ظاهری شیک و مدرن نیز مجهز باشد.

 

تجهیزات تزئینی آسانسور :

لوازم فانتزی و تزیینی کابین آسانسور به طور کلی موارد زیر را در بر می گیرد:

 • دیواره های کابین
 • درب های آسانسور
 • سقف کابین
 • کف کابین
 • آیینه کابین
 • دستگیره های داخل کابین
 • صفحه نمایشگر و پنل طبقات
 • صدای گویا و موزیک کابین

کابین آسانسور فرمیکا

 

کابین های با دیواره ورق گالوانیزه:

 

معمولا در ساختمان های اداری و تجاری و برج های بزرگ جهت حمل اثاثیه و بار، آسانسور های اختصاصی و وجود دارد.

میتوان برای تزئین کابین از سقف های کاذب نور پردازی شده استفاده کرد که از جنس ورق های کامپوزینت و فرمیکا و یا استیل و طلق باشد و از طریق برش لیزری به طرح های متفاوتی تبدیل شوند.

این کابین ها  از طریق لامپ های هالوژنی و ال ای دی ها نور پرردازی می شوند و باعث می شوند در کابین از نورهای مختلف و زیبایی استفاده شود.

از متداول ترین کار ها برای کابین آسانسور میتوان استفاده از سقف های مشبک و ورق های استیل با لامپ هایی که در داخل آن ها به کار برده شده را نام برد.

 

میتوان از انواع مختلف سنگ معرق، سنگ های ساده ، لمینیت و پارکت  کف پوش های پی وی سی در نمونه های مختلف استفاده کرد.

پیشنهاد ما به شما استفاده از کف پوش های مقاوم و با دوام پی ی سی بوده تا بتوانید به راحتی کف کابین را شستشو دهید.

دقت به این موضع که ممکن است این نوع کابینت ها از تنوع مختلفی برخوردار نباشند و به دلیل سبک بودن و یا مزایای دیگر ان مورد استفاده قرار بگیرند.

 

دلایل استفاده از آینه در آسانسور:

 

 1. وجود آینه در آسانسور باعث مشود فرد بر این باور و تصور باشد که فضای داخل کابین از حالت عادی خود بزرگ تر است.
 2. سرگرمی و عدم توجه به اتلاف وقت و گذر زمان
 3. عدم سقوط به چاله آسانسور به هنگام دیدن آینه در هنگام ورود به داخل کابین.

گاهی اوقات به دلیل سهل انگاری مدیر آسانسور  یا عدم سرویس دهی به موقع توسط شرکت مورد نظر ممکن است آسانسور دچار خرابی شود که به هنگام باز شدن درب کابین محفظه کابین درون آسانسور نباشد ودر طبقات بالاتر و یا پایین تر  گیر کرده باشد شما با دیدن اینه و خودتان درون قسمت ورودی آسانسور میتوانید این اطمینان را داشته باشید که کابین در صحت و سلامتی به طبقه مورد نظر رسیده است.

 1. افزایش انعکاس نور به داخل کابین
 2. توجه بیشتر اطراف به محیط پیرامون
 3. کمک به افراد سالخورده و داای ویلچر و افراد معلول

استفاده از دستگیره در کابین باعث ایجاد حائل بین افراد وآینه کابین می شودو از برخورد اجسام به آینه جلوگیری میکند  باعث می شود افراد کم توان  برای ایستادن از ان ها کمک بگیرند همچنین وجود دستگیره های مدرن و شیک زیبایی در فضا را نیز دو چندان می کند.

کابین آسانسور از انواع شیشه های آسانسور

میتوان در کابین آسانسور از شیشه های ساده و یا طرحدار استفاده نمود.

شیشه هایی بسیار مقاوم و نشکن به نام شیشه های لمینیت که همان شیشه های استفاده شده در نماهای ساختمان و اتومبیل است که از جنس مواد و پلیمر های مخصوصی که باعث نشکن شدن و مقاومت این شیشه ها شده است ساخته می شود.

در صورتیکه ضربه شدیدی به این نوع از شیشه ها بخورد تنها این شیشه ها ترک میخورند و لایه ای پلیمری اجاره خرد شدن به آن ها را نمی دهد.

ساخت این شیشه ها امنیت آسانسور را بیشتر کرده است و همیشه حالات اولیه خود را حفظ میکنند و دچار خط و خش و فرسایش نمی شوند و در رنگ های مختلف وجود دارند.

چنانچه در برابر حرارت و گرما نیز مقاوم هستند و نصب ان ها مهارت ویژه ای را می خواهد که اگر نصاب آن ها مهارت ویژه ای در زمینه نصب شیشه های لاکوبل آسانسور نداشته باشد  به بدنه و کابین ممکن است ضربه و خسارت زیادی وارد کند.

 

 

 

 

نمونه های تزئین و بازسازی آسانسور توسط آقای آسانسور

برخی از تصاویر تهیه شده را در زیر می توانید مشاهده بفرمایید

پرسش و پاسخ متداول

پس از بازدید از آسانسور شما، نمونه های آسانسور در گوشی و آلبوم به شما نمایش داده می شود و پس از انتخاب شما، مطابق سلیقه شما آسانسوز بازسازی می شود.

سرویس های آقای آسانسور، در طول هفت روز هفته، از ساعت 8 تا 22 ارائه می گردد.

پس از حضور نیروی فنی در محل شما و بررسی نمونه انتخابی شما، با توجه به متریال و تجهیزاتی که قرار است در آسانسور به کار رود برای شما بودجه مورد نیاز براورد می شود و پیش فاکتور ارسال می شود

خیر، بازدید اولیه برای بازسازی اسانسور بصورت رایگان انجام می شود.

درخواست قیمت و اطلاعات بیشتر