قیمت انواع آسانسور

قیمت تمام شده آسانسور به عواملی مانند فروشندگان آسانسور و نصابان بستگی دارد. برای مثال یک آسانسور 4 نفره با توجه به نکاتی مانند میزان موجودی، قیمت ارز، کیفین قطعات استفاده شده و مارک آن قیمت گذاری می شود. در آسانسور 4 ایستگاهه با ظرفیت 4 تا 6 نفر اگر قطعات داخلی باشند قیمت آن حدود 77 تا 100 میلیون می باشد. اما اگر از قطعات وارداتی استفاده شده باشد، قیمت آن حدود 120 تا 145 می باشد.
یا در آسانسور با 6 ایستگاه و ظرفیت 6 نفره، با قطعات خارجی قیمت آن 130 تا 160 می باشد اما اگر از قطعات داخلی استفاده شود این قیمت کاهش می یابد و حدود 90 تا 115 میلیون می شود. استفاده از قطعات بستگی به انتخاب افراد دارد.

قیمت آسانسور در سال 1400 به شاخصه هایی بستگی دارد که در اننتخاب و خرید سازندگان و نصابان آسانسور تاثیر بسزایی دارد.

از آنجایی که یک آسنسور از قطعات بسیاری تشکیل شده است که با یکدیگر در ارتباط اند و شاخصه هایی از قبیل نوسان قیمت بازار، میزان تقاضا، نرخ ارز، نوع قطعات، نوع آسانسور و سایر موارد در آن تاثیرگذار است.

آقای آسانسور سعی بر این دارد تا بتواند مناسب ترین قیمت ها را در اختیار مصرف کنندگان قرار دهد.

یکی از مسائلی که در قیمت آسانسور تاثیرگذار است ظرفیت هر آسانسور است که میتوان قیمت را بر اساس ظرفیت 4 تا 21 نفره در نظر گرفت که هر چه ظرفیت آسانسورر بیشتر باشد قیمت تمام شده ی آن نیز افزایش میابد.

نرخ نامه 1400

از آیتم های تعیین قیمت آسانسور میتوان به تعداد توقف آسانسور اشاره کرد که هر چه تعداد ایستگاه های توقف در آسانسور بیشتر باشد تعداد ریل آسانسور، تعداد درب آسانسور، متراژ تراول کابل و سایر موارد لفزایش خواهد یافت که معمولا آسانسورهایی که با ظرفیت ۴ تا ۶ نفره ساخته می شوند دارای  حداکثر7 توقف است.

برای استعلام از قیمت و تولید و ساخت آسانسور  با ما تماس بگیرید.

چه عواملی بر قیمت آسانسور تأثیر می گذارد

آسانسورهای مسافری پر کاربردترین آسانسور در زندگی روزمره ما هستند. هنگام خرید آسانسور مسافری، بسیاری از افراد دچار سردرگمی می شوند. آن ها نمی دانند چگونه شروع کنند و همیشه می خواهند کم ترین هزینه را برای خرید با بهترین کیفیت آسانسور هزینه کنند اما نتیجه آن نتیجه ای معکوس دارد. در اینجا گفته می شود که قیمت آسانسورهای مسافری تحت تاثیر عوامل زیادی است. هنگام خرید آسانسور، نه تنها باید به قیمت، بلکه باید به کیفیت نیز توجه کنید.

برند آسانسور

مارک های مختلف آسانسور مسافر قیمت بسیار متفاوتی دارند. محصولات برندهای بزرگ باید دارای تضمین کیفیت باشند و محصولات برندهای بزرگ با بازاریابی برند تبلیغ می شوند، بنابراین قیمت آنها بالاتر است. با این حال، هنگام انتخاب آسانسور مسافرتی با مارک معروف، هیچ گونه نگرانی در حین استفاده ندارید. در صورت بروز مشکل یا مشکل در هنگام استفاده، سازنده در اسرع وقت آن را برطرف می کند و معمولا دارای گارانتی تعمیر هستند.

کیفیت آسانسور

قیمت آسانسورهای مسافربری متاثر از کیفیت است و قیمت های کیفیت های مختلف به طور طبیعی متفاوت است. بنابراین، هنگام خرید آسانسور مسافری، نه تنها باید به قیمت توجه کرد، بلکه باید از نظر کیفیت نیز آن ها را در نظر بگیریم.

به جزئیات آسانسورهای مسافری توجه کنید، در بسیاری از موارد جزئیات کیفیت را تعیین می کند. قیمت خرید آسانسورهای مسافری با کیفیت بالا مطمئنا بالا خواهد بود و بهتر است آسانسورهای مسافری با عملکرد بالا انتخاب کنید.

در صورتی که آسانسور از کیفیت خوبی برخوردار باشد، باعث می شود عمر مفید آسانسور نیز افزایش پیدا کند. هرچه طول عمر بیشتر باشد، قیمت آن بالاتر است. همچنین عمر مفید آن نیز وقتی کمتر باشد، قیمت پایین تر است.

تعمیر و نگهداری پس از فروش

تعمیر و نگهداری پس از فروش، تفاوت خاصی را در قیمت آسانسورهای مسافری به وجود می آورد. به عنوان مثال، برای محصولات مارک های بزرگ، تعمیر و نگهداری آسانسور پس از فروش بسیار خوب است، بنابراین قیمت به طور طبیعی بالاتر است. اگر محصول برای برخی از مارک های معمولی باشد، دیگر خدمات پس از فروش وجود نخواهد داشت و از قیمت کمتری برخوردار هستند.

وقتی تولیدکنندگان فناوری جدیدی را به مدیران تاسیسات می فروشند، بیشتر تلاش های فروش بر پس انداز بیشتر متمرکز می شود.

علاوه بر راضی نگه داشتن افراد، عوامل زیادی نیز در پس اندازهای مربوط به ارتقا آسانسور نقش دارند. تعمیر و نگهداری پیشگیرانه مداوم، ارتقاء فناوری کنترل و طرح های جدیدی که اتاق ماشین آسانسور را در دیوارهای بالابرها قرار می دهد، همه هزینه های مالکان ساختمان را کاهش می دهد.

خدمات درب آسانسور

درب ها تنها قسمتی از آسانسور هستند که در هر بار توقف آسانسور دوبار حرکت می کنند. درب ها همچنین سوار کابین آسانسور می شوند و درب ها را باز نگه می دارند و آن ها را از هم جدا می کنند و اجسام را وارد درب می کنند تا بسته نشوند.

با توجه به هزینه های نوسازی آسانسور، به بسیاری از مدیران تاسیسات توصیه می شود که تماس های سرویس را به حداقل برسانند و عمر آسانسور را با برنامه تعمیر و نگهداری پیشگیرانه تهاجمی افزایش دهند.

چگونه می توان هزینه خدمات را به حداقل رساند؟

برای تعیین زمان سرویس آسانسورها می توان از سیستم مانیتورینگ از راه دور استفاده کرد. سیستم ها سطح سیالات را کنترل می کنند، ارتعاشات را گزارش می دهند و می توانند تعیین کنند که چه زمانی به تکنسین نیاز است.

کنترل و انرژی

با ظهور ریزتراشه، افزایش قابل توجهی در کنترل آسانسور ایجاد شد. فناوری کنترل حالت جامد، که تقریبا 20 سال پیش وارد بازار آسانسور شد، در تمام سیستم های آسانسور مدرن استفاده می شود.

کنترل های امروزی بسیار پیچیده هستند، آن ها می توانند ترافیک را اندازه گیری کنند و می دانند که برای چه زمانی می توانند دو یا چهار آسانسور را ببندند. چنین توانایی تصمیم گیری از طرف سیستم های کنترل آسانسور باعث صرفه جویی در انرژی می شود.

به عنوان یک موضوع کاملا عملی، اکثر سیستم های آسانسور به قدری قدیمی هستند که امکان ارتقاء کنترل ها را دارند و احتمالا نوسازی کامل را نیز تضمین می کنند. این بهبودها قابلیت اطمینان و عملکرد را افزایش می دهد. صرفه جویی در مصرف انرژی از فناوری جدید آسانسور متفاوت است و عمدتا به سن سیستم آسانسور اصلی بستگی دارد.

موتورها و فناوری جدیدتر نیز در مقایسه با سیستم های 30 سال یا بیشتر در مصرف انرژی صرفه جویی می کند. سیستم های آسانسور قدیمی از موتور AC متصل به ژنراتور DC استفاده می¬کنند. از آنجا که مجموعه های موتور ژنراتور پس از خاموش شدن دو یا سه دقیقه طول می کشد، افزایش زمان انتظار معمولا به طور مداوم کار می کردند و به طور قابل توجهی ناکارآمد بودند. سیستم های استاندارد صنعتی در حال حاضر از موتور بالابر AC متصل به درایو AC استفاده می کنند. اجزای موتور AC نه تنها هزینه کمتری دارند بلکه یک موتور AC یک سوم تا یک چهارم هزینه موتورهای بالابر DC را دارد. کل سیستم AC حدود 60 درصد انرژی کمتری نسبت به مجموعه های قدیمی موتور ژنراتور DC مصرف می کند.

مدرن سازی آسانسور

اگرچه برنامه تعمیر و نگهداری ضعیف بهانه ای برای مدرنیزاسیون نیست، دیر یا زود همه مدیران تاسیسات به مدرن سازی سیستم آسانسور نیاز خواهند داشت. با این حال، ملاحظات متعددی می تواند به کنترل هزینه های نوسازی کمک کند. به عنوان مثال، اکثر شرکت های آسانسور با مشارکت در برنامه های مرحله ای مدرنیزاسیون و ارتقاء سیستم های مختلف در طول زمان برای کمک به گسترش هزینه های سنگین، مایل به همکاری با مدیران تاسیسات هستند.

هزینه  سرویس و نگهداری آسانسور تا ارتفاع بالابری ۵ متر معادل ۵.۰۰۰.۰۰۰ ریال به صورت خالص محاسبه گردد. 

در ساختمانهایی که بیش از دو دستگاه پله برقی دارند ، به صورت ذیل عمل گردد: چهار دستگاه به ازای هر دستگاه ۴.۰۰۰.۰۰۰ ریال و بیش از چهار دستگاه به ازای هر دستگاه ۳.۵۰۰.۰۰۰ ریال است.

مشاوره با یک شرکت ارائه دهنده خدمات آسانسور، بهترین ملاک برای خرید یک آسانسور است.

کارگاه تولیدی ساخت آسانسور آقای آسانسور

بخشی از کارگاه تولیدی آقای آسانسور را در زیر می توانید مشاهده فرمایید

پرسش و پاسخ متداول

تهران، جاده خاوران، عباس آباد علاقبند، شهرک کاوه، پلاک 445

سرویس های آقای آسانسور، در طول هفت روز هفته، از ساعت 8 تا 22 ارائه می گردد.

پس از حضور نیروی فنی در محل شما و بررسی آن، هزینه قطعات و دستمزد را براورد می کند و با شما در این خصوص صحبت می کند. پس از تایید شما، تکنسین کار را به اتمام می رساند و شما پس از ارائه فاکتور توسط شرکت، اقدام به پرداخت می نمایید.

درخواست قیمت و اطلاعات بیشتر