تنها راه نجات از اسانسور در حال سقوط

تنها راه نجات از اسانسور در حال سقوط

سقوط ازاد توی یک جعبه فلزی بسته وحشتناک به نظر میرسه. حتی تصور چنین موقعیت ترسناکی آدمو به لرزه میندازه و شما احتمالا دارین فکر میکنین که اگه یکدفعه سقوط آسانسور اتفاق افتاد چکار باید کنید. اصلا ممکنه ازش جون سالم به در ببرید یا نه؟
در این ویدئو و مقاله به این سوال جواب میدیم و توصیه های دانشمندان و مهندس ها رو هم درباره ی باید ها و نبایدهاش بهتون میگیم. اگه اسانسورتون سقوط کرد خونسردیتونو حفظ کنین.

 

هنگام سقوط آسانسور نپرید

یک درک غلط شایع وجود داره که اگه یه لحظه قبل از برخورد با زمین بپرید اسیب به بدنتونو میتونید کاهش بدین.اولا که از کجا میخواین بفهمین کی باید بپرین؟شما اونور فلز کف اسانسورو که نمیتونید ببینین. میتونین؟
دوما که حتی اگر موفق شدین که یه جوری بپرید که اینکارم به خاطر شرایط سقوط ازاد خیلی سخته کاهش سرعتی که میتونین بهش امیدوار باشین دو مایل بر ساعت یا سه کیلومتر بر ساعته که قطعا برای نجات جون شما کافی نیست و حتی بدتر ،شما ممکنه به سقف بخورین و خیلی بدجور به خودتون اسیب بزنید. پریدن ارزش ریسک کردن نداره.یه گروه از ازمایش کنندگان که شایعات رو ازمایش میکنند چنین ازمایشی کردن و دیدن که مانکنی که تو اسانسور گذاشتن و پرید عاقبت خوبی نداشت.کار دیگه ای که نباید بکنید اینه که ایستاده نباشید. سرپا صاف صاف وایستادن حاصل خاصی نداره و قرار نیست اتفاق خوبی بیوفته فقط قراره ده برابر وزن خودتون در لحظه برخورد به پاهاتون فشار وارد شه.که با نهایت احترام نه شما و نه هیچ کس دیگه ای نمیتونه ازش جون سالم به در ببره.حالا که فهمیدیم چه کارایی رو نباید بکنیم بریم سراغ بهترین راهکارها.

 

هنگام سقوط آسانسور روی کف دراز بکشید.

این بهترین کاریه که میتونین بکنین و این موقعیت باعث پخش شدن نیرو سرتاسر بدن شما در لحظه برخورد میشه.بله درسته که استخوان های کوچک و ظریف تون درهرحال شاید بشکنه و این خیلی بستگی به ارتفاعی که ازش سقوط میکنید داره اما شاید از اسیب جدی شما جلوگیری کنه، شایدم نه.
هیچ کس مطمئن نیست، در چنین موقعیتی درست فکر کردن خیلی سخته اما باید یادتون باشه که از سرتون محافظت کنین با دستاتون. وقتی اسانسور فرود بیاد حتما نابود میشه پس شما حتما باید از سرتون در مقابل قطعات اسانسور مراقبت کنین. شاید نجات پیدا کنید.

مشکل ما با دراز کشیدن مغز شماست مثل یک تصادف ماشینی که کاهش سرعت ناگهانی از شصت مایل بر ساعت یا نود و شش کیلومتر بر ساعت به صفر اتفاق میفته و یه اسیب مغزی رخ میده. موضوع دیگه اینه که شما موقع سقوط تو حالت بی وزنی هستین و باید جلوی پرواز کردن خودتونو بگیرین. درسته که این روش خیلی ایرادات داره ولی با این وجود متخصص ها میگن که تنها راه حل واقع گرایانه برای نجات همینه،شایدم نه

تا حالا درمورد بتی لووالاور شنیدین؟ اون بعنوان مسئول اسانسور در امپایر استیت نیویورک کار میکرد و رکورد دنیا رو در نجات پیدا کردن از بلندترین سقوط ازاد اسانسور داره. هفتاد و نه طبقه رو سقوط کرد و چیزی که نجاتش داد صد فوت کابلی بود که قبل از کابین به زمین خورد و زیر اسانسور رو نرم کرد. چیزی که عجیب تره اینه که همون روز یه هواپیما به طبقه ای که بتی توش کار میکرد خورد و چهارده تا از همکاراش مردن. ما فکر نمیکنیم تعداد ادمای خوش شانس زیاد باشه، شایعه هایی هم هست که بتی همون روز یک راست رفته بلیط لاتاری خریده.

بخش خوشحال کننده قضیه اینه که سقوط اسانسور خیلی نادره و مردم از رفتن توی اسانسور خالی یا گیر کردن بین درهاش بیستر مردن تا حالا .پس مراقب باشید و عجله نکنین چون همیشه میشه با اسانسور بعدی رفت. بعضی از اسانسورها یک نوع حدواسط مخصوص (برای زیرشون) دارن که به درد مواقع اورژانس میخوره و باعث سقوط کم خطرتر میشه. در واقع تنها راه قطعی نجات اینه که از پله ها استفاده کنین. این پست رو با دوستانتون شیر کنید تا اونها هم در امنیت قرار بگیرن.

 


نوشته های مرتبط


دیدگاه خود را قرار دهید

Your email is safe with us.