تعمیر، سرویس، نگهداری آسانسور ستارخان

آشنایی با انواع جعبه رویزیون و وظایف ان در آسانسورها

سرویس و نگهداری ، بازسازی آسانسور ستارخان، تعمیرات و نگهداری آسانسور ستارخان، بازسازی و تعمیر آسانسور ستارخان، تعمیر و نگهداری آسانسور محدوده ستارخان، سرویسکار آسانسور ستارخان، تعمیر آسانسور محدوده ستارخان، شرکت آسانسور ستارخان، نصب آسانسور ستارخان، تعمیر آسانسور با نرخ اتحادیه، تعمیر آسانسور در ستارخان، هفت روز هفته 8 صبح تا 10 شب ، سرویسکار حرفه ای آسانسور

تلفن تماس : 02145384 و 09127066896 و 09123115884

به همراه قرارداد رسمی سالیانه ، مشاوره رایگان ، بیمه رایگان ، یک ماه سرویس رایگان

  • عضو اتحادیه کشوری آسانسور ، پله برقی و خدمات وابسته
  • دارای پروانه طراحی مونتاژ از وزارت صنعت معدن و تجارت
  • عضو سندیکای آسانسور و پله برقی ایران
  • دارای صلاحیت پیمانکاری و رتبه بندی از سازمان برنامه و بودجه
  • عضو اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی
  • دارای نماد اعتماد الکترونیک
  • دارای نماد رسانه های دیجیتال از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

آسانسورها یکی از اجزای ساختمان‎های چند طبقه می‎باشند که از اجزای مختلفی تشکیل شده‎اند و کاربرد اصلی آنها آسان کردن جابجایی بین طبقات مختلف یک ساختمان چند طبقه می‎باشد. آسانسورها یکی از سیستم‎های پیچیده موجود در ساختمان‎ها می‎باشند که نیاز دارند به شکلی دوره‎ای مورد بازبینی قرار بگیرند و خدماتی در قالب خدمات تعمیر و نگهداری آسانسور که توسط شرکت‎های معتبر ارائه می‎شود برروی آنها پیاده شود. جعبه رویزیون یکی از قطعاتی است که در این نوع سیستم‎ها به کار گرفته خواهد شد و وظایفی مشخص را برعهده دارد. در ادامه به ارائه جزئیات بیشتری در رابطه با این قطعه در آسانسورها خواهیم پرداخت. در صورتی که تمایل دارید با انواع مختلفی این قطعه و نحوه عملکرد آن در این سیستم بیشتر آشنا شوید در ادامه با ما همراه باشید.

جعبه رویزیون

در صورتی که بخواهیم تعریفی کلی از این قطعه که در آسانسورها ایفا نقش می‎کند ارائه دهیم می‎توان گفت جعبه رویزیون و کارکدک ارتباط دهنده اتصالات الکتریکی موجود برروی کابین آسانسور با تابلو کنترل آسانسور می‎باشد. این قطعه یکی از قطعات اصلی موجود در این نوع سیستم‎ها می‎باشد که باید به شکلی دوره‎ای مورد بازبینی قرار گیرد و نحوه عملکرد آن بررسی شود. با توجه به این موضوع در زمان استفاده از خدمات سرویس آسانسور در تهران از سرویس‎کار آسانسور خود بخواهید تا این قطعه را نیز مورد بررسی قرار دهد و موارد احتمالی را در قالب خدمات تعمیر آسانسور برطرف نماید. این قطعه در واقع زمانی فعال خواهد شد که توسط نصاب آسانسور برروی اتاقک آسانسور متصل شود. در این نوع جعبه‎ها ورودی‎ها و خروجی‎های مختلفی قرار گرفته است که از آنها برای متصل کردن این جعبه به تابلو فرمان اصلی آسانسور و همچنین کلیدهای شستی ‎های احضار کابین و طبقات مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

با توجه به کارایی این قطعه نیاز است به شکلی دوره‎ای عملکرد آن مورد بررسی قرار گیرد و نیاز است در زمان دریافت خدمات تعمیر و نگهداری آسانسور از سرویس‎کار آسانسور خود بخواهید تا این قطعه را نیز بررسی کند. برروی این قطعه کلیدهایی در نظر گرفته شده است که سبب می‎شوند موارد پرکاربرد راحت‎تر در دسترس باشند و در هنگام ارائه خدمات سرویس آسانسور سرویس‎کار به راحتی بتواند از آنها استفاده نماید. از کلیدهایی که برروی این جعبه قرار گرفته‎اند می‎توان به  کلید استپ، کلید حرکت به سمت بالا، کلید حرکت به سمت پائین، کلید خروج آسانسور از مدار سرویس دهی، کلید فعال کردن مجدد آسانسور و برگشتن به حالت نرمال و کلید روشنایی که در برخی از جعبه‎ها وجود دارد و پریز برق اشاره کرد.

انواع جعبه رویزیون

از این قطعه انواع مختلفی در طراحی‎های مختلف وجود دارد که با توجه به نوع آسانسور از یکی از آنها استفاده خواهد شد. جعبه رویزیون دو مدل دارد که یکی از آنها ساده و دیگری کارکدک می‎باشد. در جعبه‎های ساده برای انتقال اطلاعات و دستورات دو تراول کابل از تابلو فرمان به طرف کابین کشیده خواهد شد که را ارتباطی کابین با تابلو فرمان آسانسور می‎باشند. در صورتی که در نحوه عملکرد آسانسور خود هرگونه مشکلی را مشاهده کردید در طول خدمات تعمیر آسانسور خود از سرویسکار خود بخواهید تا عملکرد این قطعه را نیز مورد بررسی قرار دهد. همانطور که گفته شد جعبه رویزیون دارای ورودی‎ها و خروجی‎های مختلفی می‎باشد که هرکدام از آنها برای انجام وظیفه‎ای مشخص در ان تعبیه شده است که در صورت خرابی هرکدام از آنها و یا شل شدن اتصالات آن امکان دارد آسانسور به شکل درستی عمل نکند و یا کلا از دسترس خارج شود. توجه داشته باشید این سیستم از پیچیدگی بالایی برخوردار می‎باشد و برای بررسی و بازبینی آن نیاز است از افراد با تجربه استفاده شود.

برای اطلاع از تعرفه تعمیر و نگهداری آسانسور با کارشناسان ما تماس بگیرید.


دیدگاه خود را قرار دهید

Your email is safe with us.