کابین آسانسور (تزئینات و بازسازی)

طراحی ظاهر جدید آسانسورهای مسکونی، اداری، هتل‌ها و … یک فرایند بسیار جذاب و البته شخصی است. با این حال، بازسازی و تزیین کابین‌های آسانسور می‌تواند بسیار مهم و قابل ملاحظه باشد. حتی اگر آسانسورهای شما به لحاظ ایمنی مطمئن باشند، اما ممکن است گاهی از طراحی داخلی آن ناراضی باشید.

اگر کابین آسانسور شما دارای علائم فرسایشی و یا کمی قدیمی شده است، اگر از طراحی کابین خود و از عملکرد شرکت قبلی ناراضی هستید، وقت آن رسیده که با شرکتی تماس بگیرید که در این زمینه حرفه‌ای است. ما در طراحی کابین آسانسور حرف‌های بسیاری برای گفتن داریم و می‌توانیم بخشی از آن را تعویض و یا تمام فضای آن را بازسازی کنیم.

چرا آسانسور شما ممکن است نیاز به بازسازی کابین و یا نوسازی داشته باشد؟

از آن‌جا که ظاهر یک آسانسور تقریباً به اندازه عملکرد آن اهمیت دارد، اگر کابین‌های آسانسور از نظر سبک طراحی، قدیمی شده و یا نیاز به تعمیرات بصری داشته باشند، می‌توانند در محیط‌های تجاری بر ذهن مشتریان تاثیرگذار باشند. بنابراین اگر کابین‌های آسانسور شما دچار این مشکلات هستند، بهبود زیبایی آن می‌تواند باعث بهبود تجربه مشتری و بهتر دیده شدن برند شما شود. در ساختمان‌های مسکونی نیز به دلیل اینکه افراد به طور روزمره از آسانسور استفاده می‌کنند، ظاهر آن می‌تواند احساس کسلی و یا حس خوشایندی را به کاربران منتقل کند.

فضای داخلی آسانسورهای تجاری به چه دلایلی نیاز به بازسازی دارند؟

مشاغلی که برای اولین بار به سمت فضای اداری حرکت می‌کنند، به دنبال ایده‌های مدرن طراحی هستند تا برند تجاری خود را در این فضا قرار دهند. یكی از بهترین راه‌ها برای دستیابی به این فضا، تهیه‌ی پنل‌های آسانسور با طراحی منحصربه‌فرد و سفارشی است كه منحصرا برای آن شركت طراحی شده است.

سازمان‌ها ممکن است بخواهند برند خود را تغییر دهند؛ این عمل ممکن است باعث شود که آن‌ها فضای تجاری خود را متناسب با رنگ لوگو و یا رنگ سازمانی جدید خود تغییر دهند. این تغییرات در ساختار برند، باید در کل دفتر منعکس شود. ممکن است دیوارها مجدداً رنگ‌آمیزی شوند و یا مبلمان دیگری جایگزین شود. بازسازی فضای داخلی آسانسور نیز می‌تواند به تركیبات دیگر اضافه ‌شود و این اطمینان را حاصل ‌كند كه هر گوشه‌ای از دفتر، ظاهری جدید به خود گرفته است.

نوسازی‌های اداری یا تجاری در مقیاس بزرگ، اغلب گزینه‌ای را برای ارتقاء ویژگی‌های معماری فعلی در کنار فضاهای جدید یا توسعه‌یافته معرفی می‌کنند.

گاهی بدون نیاز به بازسازی‌های اضافی، آسانسورها می‌توانند یک الگوی خاص برای سازمان‌ها باشند تا شخصیت‌شان را به طور بارز به نمایش بگذارند. کابین‌های آسانسور کمک می‌کنند تا فضای کاری یک شرکت از دیگران متمایز باشد، در حالی که عملکرد اصلی خود یعنی حمل و نقل را نیز به خوبی حفظ می‌کنند.

تزیین فضای داخلی آسانسور به طور کلی شامل موارد زیر می‌شود:

هزینه بازسازی آسانسور چقدر است؟

به طور کلی، نوسازی داخلی آسانسور به دو صورت است: تعویض پنل‌های جداگانه و نوسازی کامل. بسته به نوع نوسازی، هزینه‌های آن نیز متفاوت خواهد بود.

بیشتر فضای داخلی آسانسور از سه قسمت تشکیل شده است: پنل‌های دیواری، پنل‌های سقفی و کف آسانسور. تابلوهای نصب شده بر روی دیواره‌ها، در اثر آسیب دیدن در طول زمان، مستعد صدمه و خرابی طبیعی هستند. در صورت بروز این مسئله، مشتریان ممکن است به جای بازسازی کامل فضای داخلی آسانسور، یک و یا تعداد معدودی از پنل‌ها را تعویض کنند. یک شرکت حرفه‌ای آسانسور، سیستم‌های آسانسور خود را با طراحی اصولی و به هم پیوسته تولید می‌کند. این بدان معناست که اگر نیاز به پنل‌های جایگزینی باشد، بخش‌های آسیب‌دیده جدا و صفحه‌های جدید جایگزین آن‌ها می‌شوند.

نوسازی کامل کابین از تعویض پانل دیواری، کف و یا سقف گران‌تر خواهد بود. همچنین محسابه‌ی دقیق‌تر آن به ظرفیت آسانسور، مواد مورد استفاده در نوسازی و هرگونه سرویس اضافی بنا به درخواست مشتری بستگی دارد.

تزئینات کابین آسانسور2

تزئینات کابین آسانسور

آسانسور احتمالا اولین جایی است که مهمانان شما هنگام ورود به آپارتمان از آن دیدن می‌کنند. تزئینات کابین آسانسور می‌تواند به خوبی سلیقه شما را به نمایش بگذارد و پرستیج و استاندارد زیبایی‌شناختی ساکنان ساختمان را به رخ بکشد. برای افرادی که قصد تزئینات و بازسازی آسانسور خود را دارند باید بگوییم که این زیباسازی باید به طریقی انجام شود که با حس و حال معماری و نمای ساختمان هم‌خوانی داشته باشد. در این میان ممکن است سوالات زیادی در ذهن شما ایجاد شده باشد و برای انتخاب تزئینات کابین آسانسور متناسب با ساختمان خود دچار مشکل شده باشید. ما در این مقاله سعی می‌کنیم تا با جواب‌هایی مناسب، به تمامی سوال‌های شما در این زمینه پاسخ دهیم تا بتوانید با خیالی آسوده بهترین کابین آسانسور و مناسب‌ترین تزئینات کابین آسانسور را برای ساختمان خود انتخاب کنید.

در ابتدا بهتر است قبل از پرداختن به موضوعاتی نظیر طرح و دکوراسیون کابین آسانسور و یا قیمت تزئینات و بازسازی آسانسور، شما را با پروژه‌های تزئینات کابین آسانسور بیشتر آشنا کنیم. با ما همراه باشید تا همه چیز را در مورد یک پروژه تزئینات و بازسازی آسانسور بدانید.

تزئینات کابین آسانسور شامل چه خدماتی می‌شود؟

خدمات زیباسازی و تزئینات کابین آسانسور به یک معنا هستند و با خدمات بازسازی آسانسور تفاوت دارند. بدین ترتیب بسیاری از آسانسورهایی که نیاز به نوسازی دارند، هم به تزئینات ظاهری و هم به بازسازی فنی احتیاج پیدا می‌کنند در نتیجه گاهی اوقات خدماتی نظیر تزئینات کابین آسانسور و بازسازی آن با هم انجام می‌شود، اما الزامی برای این کار وجود ندارد. بنابراین هنگام نوسازی آسانسور باید از خود بپرسید که آیا تنها تزئینات کابین آسانسور کافی است و یا به تعمیر و بازسازی نیز نیاز دارد.

کارهایی که در تزئینات و بازسازی آسانسور انجام می‌شود

بطور کلی زیباسازی آسانسور شامل موارد زیر می‌شود:

  • زیباسازی داخل کابین آسانسور که شامل تعویض کف آسانسور، تعویض بدنه‌های کابین، نورپردازی، تعویض دستگیره، تعویض پنل کلیدهای کابین و… می‌شود.
  • درب آسانسور
  • شاستی‌های آسانسور

نوآوری‌های زیادی در زمینه درب آسانسور که تاثیر بسیار زیادی بر ظاهر آسانسور دارد صورت گرفته است.

معمولا از انواع سنگ‌های معرق و گرانیتی برای کف کابین آسانسور استفاده می‌شود. از خصوصیات ویژه این سنگ‌ها می‌توان به سخت و نسوز بودن آن‌ها اشاره کرد. گاهی اوقات نیز در هتل‌ها و مکان‌های عمومی از موکت‌های قابل شستشو نیز استفاده می‌شود که طرح جدیدی نیست. در برخی موارد هنگام تزئینات و بازسازی آسانسور، باید عملیات زیرسازی را قبل از نصب کفپوش جدید کابین انجام داد.

برای سقف کابین هم CNC گزینه بسیار مناسبی می باشد. نورپردازی سقف کابین با لیزر و نصب سقف کاذب می‌تواند جلوه‌ای اساسی در طرح مورد نظر شما ایجاد کند. بدین منظور می‌توان از انواع لامپ فلورانس استفاده کرد. آینه‌کاری نیز گاهی اوقات برای تزئین سقف کابین مورد استفاده قرار می‌گیرد.

جنس کابین آسانسور

معمولا برای ساخت کابین آسانسور از استیل ضدخش یا استیل نگیر، ام دی اف، فرمیکا و یا کامپوزیت که ترکیبی استیل و ام دی اف می‌باشد، استفاده می‌شود. استیل‌های ضدخش که جنس بهتری دارند کمتر خش می‌افتند، همچنین گاهی اوقات در ساخت کابین، ترکیب آینه و استیل نیز به کار برده می‌شود.

می‌توان انواع دکراتیو رنگی دودی، مسی، نقره‌ای، طلایی و رزگلد را برای جنس کابین آسانسور انتخاب کرد.

موضوع مهمی که باید در نظر بگیرید استاندارد بودن جنس کابین است، به عنوان مثال وقتی از ام دی اف استفاده می کنید باید از نسوز بودن آن اطمینان حاصل کنید.

علاوه بر آنچه گفته شده و جدا از بررسی‌های فنی، باید به نمای ساختمان و حس وحال آن نیز توجه کنید. این موضوع یک عامل زیبایی‌شناختی در انتخاب متریال کابین شرکت آسانسور سازنده به حساب می‌آید.

در ساخت کابین برخی از آسانسورها از شیشه استفاده می‌شود که این نوع آسانسورها، پاناروما نامیده می‌شوند.

از دیگر عواملی که در انتخاب جنس کابین نقش دارند می‌توان به نوع آسانسور، ظرفیت آن، وزن مجاز کابین، قدرت موتور کابین آسانسور، منطقه، روکار بودن و یا نبودن آسانسور، موقعیت آن نسبت به تابش نور خورشید و… اشاره کرد. برای مثال برای آسانسورهای که در معرض نور خورشید قرار دارند به دلیل انعکاس نور، از استیل برای ساخت کابین استفاده نمی‌شود. یا برای ساخت کابین آسانسورهای باربری نیز بهتر است از استیل به دلیل وزن زیاد آن استفاده نشود. در واقع استیل ضدخش بیشتر در مناطق شمالی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این نکته را فراموش نکنید که برای تزئینات کابین آسانسور تنها نباید به نمای ساختمان و سلیقه مالک توجه کرد. متخصصانی که دارای مدارک مربوطه در این زمینه می‌باشند می‌توانند شما را در انتخاب بهترین جنس کابین آسانسور راهنمایی کنند.

تزئینات کابین آسانسور

مراحل تزئینات و بازسازی آسانسور

مرحله اول: بررسی متخصص به منظور تشخیص نوع کابین آسانسور مناسب برای مشتری

مرحله دوم: انتخاب طرح کابین آسانسور توسط مشتری

مرحله سوم: ساخت کابین آسانسور پس از سفارش

مرحله چهارم: نصب کابین آسانسور

در مرحله آخر شاستی داخل کابین، سقف و بدنه آسانسور توسط تکنسین باز شده و کفپوش قدیمی درآورده می‌شود. پس از آنکه کف کابین و بدنه کابین آسانسور مسطح شد، پیشانی و پنل‌های کنار درب آسانسور سوار می‌شوند. پس از زیرسازی کف کابین، کفپوش نصب می‌گردد و همراه آن قرنیزها و کنچ‌ها نیز زیرسازی و نصب می‌شوند. زیرسازی‌هایی نیز برای تزئینات چوبی انجام می‌شود. پس از آن نوبت به نصب تزئینات اصلی، آینه و دستگیره کابین آسانسور می‌رسد. در آخر با سیم‌کشی و نصب شاستی و سقف، کار تزئینات کابین آسانسور به پایان می‌رسد.

تزئینات و بازسازی آسانسور چقدر زمان می‌برد؟

با توجه به نوع پروژه، بین ۱ تا ۴ روز از زمان سفارش کابین تا تحویل آن زمان لازم است. نصب کابین آسانسور جدید نیز در حدود ۱۰ تا ۱۲ ساعت کاری به طول می‌انجامد.

هزینه تزئینات کابین آسانسور

برخی از افراد تصور می کنند که تزئینات کابین آسانسور همانند بازسازی آن که ممکن است منجر به تعویض موتور آسانسور شود،‌ هزینه‌بر نیست. اما باید بگوییم که این تصور اشتباه است و قیمت کابین آسانسور با توجه به جنس کابین و کیفیت متریال، می‌تواند از ۵.۵ میلیون تا ۹ میلیون تومان برای شما تمام شود. در ادامه چند نمونه را با هم بررسی می‌کنیم.

برای تزئین کابین آسانسور با سقف سی ان سی و نورپردازی خوب، کف سنگ و جنس استیل باید هزینه‌ای برابر با ۶ تا ۹ میلیون تومان را پرداخت کرد.

آسانسوری با جنس کابین ام دی اف هزینه‌ای بین ۵.۵ تا ۸ میلیون تومان را به همراه دارد.

قیمت کابین آسانسور با جنس کامپوزیت بین ۵.۵ تا ۸.۵ میلیون تومان می‌باشد.

برای ساخت و نصب یک آسانسور پاناروما باید بین ۱۲ تا ۲۰ میلیون تومان هزینه کرد.

البته تمامی این قیمت‌ها حدودی بوده و هنگام سفارش باید مطابق با قیمت روز محاسبه شوند.

ایده‌هایی جدید برای تزئینات کابین آسانسور

امروزه در زمینه تزئینات و بازسازی آسانسور نوآوری‌های زیادی وجود دارد. برای مثال در کشورهای عربی، مبلمان و شومینه نیز در داخل کابین بکار گرفته می‌شود. اخیرا در کف یا دیواره‌های آسانسور LCD نصب می‌شود که ویدئوهای مربوطه را برای استفاده کنندگان از آسانسور به نمایش می‌گذارد. در ایران نیز مشتریانی با حک لوگوهای خود در استیل آسانسور، زیبایی خاصی به کابین بخشیده‌اند. برخی نیز به منظور برندیگ، برچسب مربوط به خود را در داخل کابین می‌چسبانند. از دیگر نوآوری‌هایی که در زمینه تزئین خلاقانه کابین آسانسور بکار گرفته شده است می‌توان به برچسب‌های سه بعدی اشاره کرد.

با توجه به آنچه گفته شد طرح‌های بسیار متنوعی وجود دارد که مشتریان عزیز می‌توانند متناسب با نمای ساختمان،‌ کابین آسانسور مورد نظر خود را سفارش دهند.

نمونه های تزئین و بازسازی آسانسور توسط آقای آسانسور

برخی از تصاویر تهیه شده را در زیر می توانید مشاهده بفرمایید

پرسش و پاسخ متداول

پس از بازدید از آسانسور شما، نمونه های آسانسور در گوشی و آلبوم به شما نمایش داده می شود و پس از انتخاب شما، مطابق سلیقه شما آسانسوز بازسازی می شود.

سرویس های آقای آسانسور، در طول هفت روز هفته، از ساعت 8 تا 22 ارائه می گردد.

پس از حضور نیروی فنی در محل شما و بررسی نمونه انتخابی شما، با توجه به متریال و تجهیزاتی که قرار است در آسانسور به کار رود برای شما بودجه مورد نیاز براورد می شود و پیش فاکتور ارسال می شود

خیر، بازدید اولیه برای بازسازی اسانسور بصورت رایگان انجام می شود.

درخواست قیمت و اطلاعات بیشتر